Pneumatic Round Cylinder - Replaces Festo DSNU-32-80-PPS-A
Add Your Review
₱5,938.73
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPZY2512396
In Stock
Add to Wish List
100k+ Customers' Top Choice
Chosen by over 100,000 customers for trusted quality and exceptional service.
1 Year Warranty
Enjoy a full year of warranty, ensuring long-lasting reliability and peace of mind.
90-Day Return
Hassle-free 90-day return policy for a risk-free shopping experience.
24/7 Service
Round-the-clock support to assist you whenever you need it.
Product Details
Replacement Part Number: DSNU-32-80-PPS-A, DSNU3280PPSA, 559298
Specification:
Bore size: 32mm bore (B32mm)
Stroke length: 80mm stroke (S80mm)
Connection type:
M10x1.25 male threaded rod
1/8" BSPP / G1/8" threaded pneumatic port
Length: 14mm cushioning
Application:
Disclaimer:
This part is not manufactured by or affiliated with Festo. It is an independent aftermarket product.
Product Highlights
Brand: FridayParts
Compatible Model Brand: For OTHER BRAND
Replacement Part Number: DSNU-32-80-PPS-A
Shipping
Ships to:
Delivery:
Customer Reviews
0 0 out of 5
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%