Aftermarket Orion OA172SAP-11-1TB Axial Cooling Fan
Axial Cooling Fan for Others
Others Axial Cooling Fan
Axial Cooling Fan compatible with Others
 Axial Cooling Fan For OTHER BRAND
Add Your Review
₱2,389.83
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPZY2409057
In Stock
Add to Wish List
100k+ Customers' Top Choice
Chosen by over 100,000 customers for trusted quality and exceptional service.
1 Year Warranty
Enjoy a full year of warranty, ensuring long-lasting reliability and peace of mind.
90-Day Return
Hassle-free 90-day return policy for a risk-free shopping experience.
24/7 Service
Round-the-clock support to assist you whenever you need it.
Product Details
Replacement Part Number: OA172SAP-11-1 TB, OA172SAP111TB, OA172SAP-11-1TB
Specification:
Voltage Rating: 110/115V
Current Type: AC
Airflow: 235CFM(6.7 m3/min)
Bearing Type: Ball
Noise: 52DBA
Speed: 3200RPM
Power Rating: 35W
Housing Material: Aluminum
Termination Style: Quick Connect Terminal
Height: 150mm
Depth: 51mm
Width: 172mm
Product Highlights
Brand: FridayParts
Compatible Model Brand: For OTHER BRAND
Shipping
Ships to:
Delivery:
Customer Reviews
0 0 out of 5
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%