Aftermarket Festo DSNU-25-100-P-A Pneumatic Cylinder for Automation Equipment Packaging Machinery
Add Your Review
₱3,834.52
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPZY2508040
In Stock
Add to Wish List
100k+ Customers' Top Choice
Chosen by over 100,000 customers for trusted quality and exceptional service.
1 Year Warranty
Enjoy a full year of warranty, ensuring long-lasting reliability and peace of mind.
90-Day Return
Hassle-free 90-day return policy for a risk-free shopping experience.
24/7 Service
Round-the-clock support to assist you whenever you need it.
Product Details
Replacement Part Number: DSNU-25-100-P-A, DSNU25100PA, 19223
Specification:
Stroke: 100 mm
Bore: 25 mm
Piston Rod Thread: M10 x 1.25
Elastic Cushioning Rings/Pads at Both Ends
External Thread
Operating Pressure Range: 1–10 bar
Double Acting
Pneumatic Port: G1/8
Applications:
Product Highlights
Brand: FridayParts
Compatible Model Brand: For OTHER BRAND
Shipping
Ships to:
Delivery:
Customer Reviews
0 0 out of 5
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%